Tip 2 – První pomoc s aloe

Aloe vera je rostlinou první pomoci. Odjakživa.
Na tom nic nezmění ani fakt, že unijní zákony nepřejí přírodním přípravkům. Pokud se vám následující popis bude zdát příliš obecný a některá slova ne příliš trefná, můžou za to právě tato omezení.
Navdzdory lidským zákonům, Aloe vera (i ostatní rostliny) velmi úspěšně léčí.

Popáleniny

Aloe vera je nejznámější jako rostlina na popáleniny. A je ideální ji mít vždy po ruce, ať už v květináči nebo ve formě gelu (Aloe Vera Gelly) nebo spreje na kůži (Aloe First). Použít se musí ihned po ochlazení místa. Takže nastříkat sprej a následně nanést vrstvu gelu a nechat vsáknout. Případně plesknout na místo rozříznutý list gelem na ránu, zavázat a opět nechat vsáknout. Dosáhneme toho, že rána se zklidní, přestane bolet, nedojde k obvyklým projevům popáleniny jako je mokvání, zánět, strup, nekonečné hojení. Je nepočítaně zkušeností, které jsem zažil na vlastní oči.

Rány na kůži

Platí to, co u popálenin. Větší rány řešíme samozřejmě rychle s pomocí lékaře a případně chirurgie. Při hojení opět co nejdřív dáme Aloe vera.
Neplatí to jen pro úrazy. Také otevřené rány jako doprovodný efekt cévních problémů, např. u cukrovky, se čistí a hojí s Aloe vera. Pomůže současné užívání nápoje Aloe Vera Gel.

Sliznice

Aloe vera, gel nebo šťáva, je ke sliznicím dostatečně jemná a přitom účinná na řadu věcí, které obvykle řešíme. Zkušeností je víc než dost, případně se ptejte pod článkem…

Trávení, kyselost, těžko, na zvracení

Zde mám na mysli případ, kdy neužíváme Aloe vera pravidelně, ale potřebujeme vyřešit akutní stav.
Dřív než sáhnete po nějaké chemické neutralizaci, řádně se napijte Aloe Vera Gelu (0,5 až 2 dl). Téměř okamžitě se situace zklidní. U varianty „na zvracení“ dojde buď k uklidnění nebo úlevě vyhozením.
To je důvod, proč mít Aloe Vera Gel vždy po ruce v lednici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.